Mini Pavlove kao što im i sam naziv kaže su samo minijaturna verzija velike i predivne sestre Pavlove koju kod nas doma obožavamo svi. Sasvim je ne bitno da li je Pavlova punjena šlagom, kremom, sa voćem ili bez njega. Jednostavno je savršena svaki put. A kada se pojavi u ovako minijaturnom izdanju dojam je još slađi 😉 Kako izgledaju moje velike Pavlove možete pogledati OVDJE!
Budući je Uskrs bio temetika i svrha pečenja kolača, odlučih napraviti mini Pavlove u obliku jaja na oko. Budući se prava Pavlova radi od beze smjese na bazi bjelanjaka i šećera, uvijek mi bude žao tih preostalih žumanjaka. A ovaj put su se pokazali jako korisnim jer sam od žumanjaka i malo gustina napravila predivnu žutu kremu kojom sam napunila pavlove. Osim toga, blagi okus kremice savršeno se spojio sa ultra slatkim snijegom od bjelanjaka i sve skupa je ispalo baš onako kako treba – i hrskavo i slatko i zgodno za serviranje 😉
Mini pavlove su ustvari sasvim jednostavni kremasti kolači. Najviše vremena ćete izgubiti na sušenje beze smjese i taj postupak nikako ne možete ubrzati. Dakle, najmanje 2 sata je potrebno da se pavlovice posuše u pećnici. Jer ako povećate temperaturu i ubrzate postupka, one neće ispasti hrskave i požutjet će. A to nam nije cilj 😉 Evo recepta…
Miksati bjelanjke tako dugo dok ne postanu potpuno čvrsti. Tada dodati šećer i miksati opet dok ne dobijete gustu i sjajnu masu.
Na lim obložen papirom za pečenje nanositi masu od bjelanjaka i šećera pomoću slastičarske šprice ili vrećice u obliku malih kružnica. Po rubu svake dodati još malo smjese kako bi dobili udubljenje u sredini. Od ove količine bjelanjaka i šećera meni je ispalo 9 košarica.
Sušiti u pećnici na 110C 2,5 sata. Nakon toga pustiti da se ohlade u otvorenoj pećnici.
Za kremu miksati žumanjke sa šećerom i vanilin šećerom. Prebaciti ih u manju posudu pa na tihoj vatrici uz miješanje kuhati 3-4 minute. Maknuti kremu sa izvora topline i prohladiti. Umiješati tada kiselo vrhnje i na kraju čvrsto tučeno slatko vrhnje.